Anasayfa


     LYS ORGANİK KİMYA SORU BANKASI (KONU ÖZETLİ)

   
BASIM : Eylül 2014
ISBN : 978-605-4539-64-2
Fiyat : 25 TL (KDV Dahil)
***
AYŞE NUR KOCAOKUTGEN
        Detaylar
 
 
Detaylar

KİTAP HAKKINDA:

 

Organik kimya, günlük hayatımızın her noktasında bizlerle birlikte bulunmaktadır. Yediğimiz yiyeceklerden, kullandığımız eşyalara kadar çok sayıda ürünün yapısında önemli oranda organik bileşikler bulunmaktadır. Organik bileşikler; besin, sağlık, ziraat ve teknoloji alanları gibi çok sayıda alanda bulunmakta ve ürünlerin endüstriyel hazırlanmasında kullanılmaktadır.
Lise son sınıf kimya dersi ve üniversite sınavına (LYS) hazırlanırken organik dünyasının yaşamın bir parçası olduğu unutulmamalı ki, ilgi duyulabilsin. İlgi başarının ilk adımıdır. Ayrıca, kimya dersine çalışırken önce konu özetleri çalışılmalı, ardından her bölümle ilgili test soruları çözülerek konular pekiştirilmelidir.
Bu kitapta, farklı yorumlar ve tekniklerle zenginleştirilmiş örnekler yer almaktadır.
Buradaki amaç, üniversiteye girişte büyük önem arzeden Organik Kimya’nın soru döngüsünde, sizlere pratik ve deneyim kazandırmaktır. Konuların öğrenilebilmesi için gerekli olan soru çözme tekniklerinin her seviyede, her öğrenciye öğretici nitelikte olmasına dikkat edilmiştir. Böylece daha az stresle daha çok başarıyı elde etmeniz hedeflenmiştir.
Bu kitaptaki sorular, gelecek yıllarda sorulacaklar için bir temel oluşturur. Bu çalışmayı bitirdiğinizde soru çözmedeki hızınızı ve soruları yorumlama gücünüzü artırmış olacaksınız.