KURUMSAL TANITIM


YALIN YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ
(www.yalinkitap.com)

Yayınevimiz 2018/11834 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla 27/6/2018 tarih ve 30461 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği”ne göre;
Uluslararası Yayınevi” statüsündedir.

GENEL TANITIM:
Yayınevimiz 35 yıl boyunca matbaa ve yayıncılık sektöründe çalışmış olmanın tecrübesiyle 16 yıl önce Eylül 2005 tarihinde kurulmuş ve bu güne kadar yaklaşık 2.800 civarında kitap yayınlamıştır.
Ağırlıklı olarak akademik kitap yayıncılığında ülkemizin önde gelen yayınevlerinden birisidir. Yayınladığımız kitaplar ülkemizdeki bütün üniversitelerin kütüphanelerinde bulunmaktadır.

Özellikle “Yükseköğretim Mevzuatı” isimli kitabımız 1992 yılından beri düzenli ve güncel bir şekilde yayınlanmakta, üniversitelerin idari ve akademik personellerinin
temel bir ihtiyacını karşılamaktadır. Söz konusu kitap üniversitelerimizin yanında, T.C. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca da satın alınmaktadır. Ayrıca kitaplarımıza
Ankara Milli Kütüphane, TBMM Kütüphanesi ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü KOHA (Kütüphane Otomasyon Sistemi)’nde
ulaşılabilinmektedir.

https://kutuphane.tbmm.gov.tr/cgi-bin/koha/opac-search.pl?idx=any&q=Yal%C4%B1n%20Yay%C4%B1nc%C4%B1l%C4%B1k&branch_group_limit=branch:MAIN  

http://koha.ekutuphane.gov.tr/cgi-bin/koha/opac-search.pl?q=pb:Yal%C4%B1n%20Yay%C4%B1nc%C4%B1l%C4%B1k   
 
YURTİÇİ FAALİYETLERİMİZ:
Kitaplarımız yurtiçindeki bütün kitap satış yerlerinde ve e-ticaret sitelerinde satılmaktadır.


Yayınevimizin kitaplarına ebsco.com/hiperkitap üzerinden de ulaşılmaktadır. Yurtiçindeki yaklaşık 130 civarında üniversite hiperkitap’a üyedir. (www.hiperkitap.com  veya google play store’den indirilebilen Hiper Kitap cep versiyonu ile ya da üye ise mensubu/öğrencisi olduğunuz üniversite kütüphanenizden alacağınız şifre ile ulaşılabilirsiniz.)
 
YURTDIŞI FAALİYETLERİMİZ:
Yayınladığımız kitaplar yurt dışında özellikle en önde gelen global kuruluşlar olan; amazon.com / e-bay.com / abebooks.com / barnesandnoble.com / adlibris.com / bokus.com / thriftbooks.com / bol.com/nl sitelerinde basılı kitap ve e-kitap olarak satılmaktadır. Dolayısıyla akademisyenlerin literatür taramalarında kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

A) amazon.com
 

C) abebooks.com:
AbeBooks, dünya çapında 50'den fazla ülkedeki satıcılardan kitaplar ve güzel sanatlar koleksiyonları sunan küresel bir e-ticaret pazarıdır.
1 Ağustos 2018'de Amazon, AbeBooks'u rekor bir fiyata satın almıştır.


AbeBooks’un çeşitli ülkelerdeki şubeleri ve bu ülkelerdeki satışta bulunan kitaplarımız:

https://www.abebooks.com   (Amerika)

https://www.abebooks.co.uk  (İngiltere)

https://www.abebooks.de  (Almanya)

https://www.abebooks.fr  (Fransa)

https://www.abebooks.it  (İtalya)

https://www.abebooks.com/books/ANZ   (Avustralya)

https://www.abebooks.com/Canada  (Kanada)

https://www.iberlibro.com  (İspanya, İber Ülkeleri)
 
D) Barnes & Noble: Bir Fortune 1000 şirketi olan Barnes & Noble, Inc. ABD'nin en büyük kitap perakendecisidir.
Şirketin ABD genelinde 778 mağazası bulunmaktadır. Şirket merkezi New York'ta Beşinci Cadde'dedir. Barnes & Noble Booksellers, Inc. 122 Fifth Avenue, New York, NY 10011


E) adlibris.com
:
(İsveç - Global)
Adlibris returer, Godsmottagning A Adlibrisvägen 1744 51 Morgongåva Uppsala County, Sweden


F) bokus.com:
(İsveç - Global)
Merkez: Bokus AB Box 2100 103 13 Stockholm / Sweden (İsveç)
Şube: Lindhagensgatan 74, 112 18 Stockholm / Sweden (İsveç)
Şube: Grynbodgatan 3  211 33 Malmö / Sweden (İsveç)
Thrift Books Global, LLC -
ATTN: Returns 2337 Centerline Industrial Dr. St. Louis, MO 63146 (Missouri - Amerika)


H) bol.com/nl:
  (Hollanda)
klantenservice@bol.com  030 - 310 4999
Papendorpseweg 100 3528BJ Utrecht - Netherlands


I)
Ayrıca yayınevimizin bilgileri ABD’deki en bilinen basın/medya firmaları arama platformu olan https://www.yelp.com sitesinde yer almaktadır.

Yelp, Attn: Data Privacy Manager: 140 New Montgomery St., 9th Floor San Francisco, California 94105

 
GLOBAL AKADEMİK VERİ TABANLARI:
Yayınladığımız kitaplar http://www.academia.edu / http://www.researchgate.net ve dünyanın en büyük dijital kütüphanesi olan https://www.ebsco.com sitelerinde yer almaktadır.

Academia.edu: 2008 yılında bir grup bilim insanı tarafından kurulmuş olan bu ağ sitesi dünya çapında 11 milyondan fazla kullanıcı ile kendi türündeki en büyük sitedir.

Akademik bir profil oluşturup, akademik araştırmalara erişim kolaylığı ve araştırmacılar arasındaki işbirliğine olanak sağlayan bir akademik sosyal sitedir. Alanınızı ilgilendiren konferans ve kongrelerden haberdar olabilir, sizinle aynı konuyu çalışan akademisyenlerle iletişim kurup çalışmalarınızı zenginleştirip, araştırma sorunlarına çözüm bulabilirsiniz.

 
Researchgate.net: 15 milyonun üzerinde üyesi olan bilim ve araştırma platformudur. Akademik profil oluşturma, yayın listesini yayınlama, alanınızdaki konferanslardan ve aynı konuda çalışanlardan haberdar olma gibi seçenekleri vardır.

 
Ebsco.com: Bütün bilim ve sanat dallarında dünyanın en büyük dijital kütüphanesidir. Dünya çapında 15.000’in üzerinde üniversite ve kuruma ücretli olarak hizmet vermektedir. Yayınevimizin kitaplarına bütün dünyada https://ebsco.com/ hiperkitap linki üzerinden ulaşılmaktadır.

YURTDIŞINDAKİ TANINMIŞ ÜNİVERSİTELER:
Yayınladığımız kitaplar yurtdışındaki yüzlerce üniversitenin kütüphane kataloglarında mevcuttur. Aşağıda bu üniversitelerin belli başlılarından birkaçı görülmektedir.

Princeton Üniversitesi
Harvard Üniversitesi
Oxford Üniversitesi
Yale Üniversitesi
Cornell Üniversitesi
Stanford Üniversitesi
Duke Üniversitesi
Toronto Üniversitesi
Chicago Üniversitesi
Pennsylvania Üniversitesi
Michigan Üniversitesi
Columbia Üniversitesi
Parker Üniversitesi

PRINCETON ÜNİVERSİTESİ:
Princeton, ABD New Jersey'de özel bir araştırma üniversitesidir. 1746 yılında Elizabeth'te kuruldu. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki dördüncü en eski yüksek öğrenim kurumudur. 2001'den 2018'e kadar Princeton Üniversitesi, ABD Haberler ve Dünya Raporu tarafından ulusal üniversiteler arasında birinci veya ikinci sırada yer aldı ve bu 18 yılın 16'sında birinci oldu. Ekim 2018 itibariyle 65 Nobel ödülü, 15 Saha Madalyası ve 13 Turing Ödülü sahibidir. İki ABD Başkanı, on iki ABD Yüksek Mahkemesi üyesi, çok sayıda yabancı devlet başkanları, başarılı bilim ve iş insanları Princeton'un mezunlarının arasından çıkmıştır.

https://catalog.princeton.edu/?page=2&q=Yal%C4%B1n+Yay%C4%B1nc%C4%B1l%C4%B1k&search_field=all_fields


HARVARD ÜNİVERSİTESİ:
Harvard Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri'nde Massachusetts eyaletinin Boston şehrinin Cambridge mahallesinde bulunan ve alanında dünyanın en önde gelen üniversitelerinden biri olarak tanınan özel bir yüksek öğretim kurumudur. 1636 yılında kurulan ve Ivy League üyesi olan Harvard Üniversitesi, ABD'de eğitim vermekte olan en eski yüksek öğretim kurumudur.


OXFORD ÜNİVERSİTESİ:
University of Oxford, İngiltere,nin Oxford kentinde bulunan bir üniversitedir. Kurulduğu tarih bilinmemesine rağmen, 1096 tarihinde bu kentte eğitim olduğuna dair belgeler üniversiteyi, dünyanın İngilizce konuşulan en eski üniversitesi ve kuruluşundan itibaren var olmaya devam eden en eski ikinci üniversitesi yapmaktadır. Birleşik Krallık'ın en büyük kütüphane sistemine ev sahipliği yapmaktadır. Oxford'un mezunları arasında pek çok Nobel Ödülü sahibi, 27 Birleşik Krallık başbakanı ve pek çok yabancı devlet başkanı bulunmaktadır.


YALE ÜNİVERSİTESİ:
Yale Üniversitesi Amerika Birleşik Devletleri'nin Connecticut eyaletinin New Haven kentinde bulunan özel bir üniversitedir. ABD'nin üçüncü en eski üniversitesi ve en prestijli okullarından biridir. Son 33 yılda ABD başkanı olan altı kişiden dördü Yale mezunudur. Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk beş arasında yer almaktadır.


CORNELL ÜNİVERSİTESİ:
Cornell Üniversitesi; ABD'de New York Eyaleti'nin Ithaca şehrinde bulunan bir özel üniversitedir. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk on sırada yer almaktadır.  Ekim 2018 itibariyle, 58 Nobel ödülü sahibi, dört Turing Ödülü sahibi ve bir Alan Madalyası sahibidir.


STANFORD ÜNİVERSİTESİ:
Stanford Üniversitesi, ABD'nin Kaliforniya eyaletinde San Fransisko'nun 40 km güneydoğusunda bulunan özel bir üniversitedir. Üniversite, şu anda dünyadaki en büyük bütçeye sahip 3. üniversitedir.

http://library.stanford.edu/all/?q=YALIN+YAYINCILIK&op=Search
 
DUKE ÜNİVERSİTESİ:
Geçmişi 1838'e kadar uzanan Duke Üniversitesi Durham, Kuzey Karolina'dadır. Amerika'da baz alınan ve üniversite sıralamaları yapan U.S. News & World Report'un 2011 sayısında dünyanın en iyi 9. üniversitesi seçilmiştir.


TORONTO ÜNİVERSİTESİ:
Toronto Üniversitesi Toronto, Kanada'da bulunan kamu araştırma üniversitesidir. AAU,'e üye iki Kanada üniversitesinden birisidir. 2015 yılında, U.S. News & World Report tarafından dünyanın en iyi 16. üniversitesi olarak seçilmiştir.


CHICAGO ÜNİVERSİTESİ:
Şikago Üniversitesi, 1890 yılında John D. Rockefeller tarafından kurulmuş özel bir üniversitedir. Chicago yakınlarında yer alır. Columbia Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi'nin ardından dünyada en çok Nobel Ödülü kazanan akademisyene sahip 3. üniversitedir.


PENNSYLVANIA ÜNİVERSİTESİ:
Pennsylvania Üniversitesi (University of Pennsylvania) ABD'nin Pennsylvania eyaletinin Philadelphia kentinde bulunan özel bir araştırma üniversitesidir. Pennsylvania Üniversitesi Amerika'nın ilk üniversitesi ve en eski 4 yüksek öğrenim enstitüsünden biridir.


MICHIGAN ÜNİVERSİTESİ:
University of Michigan Amerika Birleşik Devletleri'nde eyalet üniversitesidir. Dünyanın önde gelen araştırma üniversitelerindendir. En iyi üniversiteler sıralamasında ilk 20 üniversite arasında yer alır.


COLUMBIA ÜNİVERSİTESİ:
Columbia Üniversitesi, ABD, New York, Manhattan’da kurulmuş olan bir özel Amerikan üniversitesidir. New York eyaletinin en eski, Amerika'nın ise beşinci eski üniversitesidir. Amerikan Devrimi'nden önce kurulan 9 üniversiteden biridir.


PARKER ÜNİVERSİTESİ:
Dallas, Teksas’ta 1982 yılında kurulmuş özel bir üniversitedir. Adres: 2540 Walnut Hill Ln, Dallas, TX 75229.